Į Jovarų mokyklą iš Ukrainos atvyko Čiurlionis

Čiurlionis sugrįžo į Lietuvos mokyklą …

Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos mokiniai labai džiaugėsi, nes pas juos atkeliavo Čiurlionio paveikslai. Juos iš Ukrainos į Lietuvą atvežė režisierius ir žurnalistas Petro Olar, kuriam ir priklauso didžiojo menininko, gyvenusio daugiau nei prieš 100 metų, paveikslų kopijos. Kiekvieno lietuvio širdyje Čiurlionis gyvas kaip lietuvių tautos genijus, kaip pasaulyje žinomas kompozitorius ir dailininkas.
Čiurlionio paveikslų paroda Ukrainoje nukeliavo daugiau nei 7000 kilometrų, o tada sugrįžo į Lietuvą. Ukrainoje paroda buvo eksponuojama Lvove, Kijeve, Odesoje, Karpatuose ir kituose miestuose. Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su savo dailės mokytoja Gitana Budginiene ir anglų kalbos mokytoja Romute Norviliene parodos atidarymą pavertė didžiule švente visai mokyklos bendruomenei.
Moksleiviai, naudodamiesi informacinėmis technologijomis, papasakojo apie Čiurlionio paveikslus ir muziką. Salėje nebuvo pasyvių stebėtojų, nes visi moksleiviai aktyviai dalyvavo pamokoje. Pamokos atmosfera kvietė kurti. Technologijų mokytojai Vidas Galbogis ir Danguolė Juozaitienė paruošė moksleivių sukurtų darbų parodėlę, skirtą Čiurlioniui.
Įdomiausia buvo pamokos pabaiga, kai renginio dalyviai Karolina Alimovaitė, Arminas Lembutis, Gabrielė Dambrauskaitė, Gintarė Kirkickaitė kartu su klasės draugais pristatė savo sukurtas kompozicijas, kurias įkvėpė Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“. Mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis džiaugėsi, kad tai buvo pamoka, kuri nežino sienų, jungia tautas ir kuria stebuklus. Kaip gera, kad Čiurlionis iš Ukrainos grįžo į Lietuvą. Grįžo iš vienų namų, kur visi juo džiaugėsi, į kitus namus, kur gimė ir kur jo visada laukia…
(vertimas Romutės Norvilienės)
http://ar25.org/ru/article/chyurlyonis-vernulsya-v-litovskuyu-shkolu.html

Palikite komantarą

 

 

 

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Kalendorius

2020 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Skaitliukas